پایا رسا الکترونیک

قیمت تجهیزات نورپردازی

قیمت تجهیزات نورپردازی

شرکت فنی و مهندسی پایا رسا الکترونیک به عنوان تأمین کننده ی تجهیزات نورپردازی در اصفهان مطالعات و تحقیقاتی در زمینه تجهیزات نورپردازی انجام داده است مقاله زیر قسمتی از این تحقیقات و تجربیات شرکت پایا رسا الکترونیک می باشد .

همان طور که می دانید تجهیزات نورپردازی متنوعی وجود دارد به طور عمده تجهیزات نورپردازی به دو دسته قابل تقسیم می باشند:

  • تجهیزات نورپردازی برای استفاده در محیط های داخلی
  • تجهیزات نورپردازی برای استفاده در محیط های خارجی ( بیرونی)

به دلیل دسته بندی متنوع تجهیزات نورپردازی از جمله آب بند بودن این تجهیزات یا به اصطلاح دارای آی پی بودن ( درجه حفاظت)، جنس و کیفیت قیمت این تجهیزات نیز متنوع می باشد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت تجهیزات نورپردازی:

تجهیزات نورپردازی به طور کلی زیر شاخه ی تجهیزات الکترونیکی هستند که شناخته ترین این تجهیزات ال ای دی ها هستند.

در نتیجه به دلیل اینکه تکنولوژی اصلی ساخت ال ای دی ها در کشورهای خارج از ایران هستند نوسانات قیمت ارز یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت تجهیزات نورپردازی می باشد.

در ایران بیشتر قطعات مکانیکی تجهیزات نورپردازی ( قطعات فلزی یا قطعات پلاستیکی) تولید و مونتاژ می شود که این موارد نیز تحت تاثیر قیمت های جهانی هستند اما تا حدودی تاثیر کم تری نسبت به تاثیر نوسانات قیمت ارز بر روی قیمت تجهیزات نورپردازی دارند. به این دلیل که قسمتی از فرآیند تولید داخل ایران انجام می شود.

در نتیجه طبق تجربیات شرکت پایا رسا الکترونیک به عنوان تامین کننده تجهیزات نورپردازی، به طور کلی قسمت اصلی تجهیزات نورپردازی همان منبع نور (روشنایی) یا ال ای دی ها هستند و مهم ترین عامل تاثیر گذار در قیمت تجهیزات نورپردازی نوسانات نرخ ارز می باشد.

قیمت تجهیزات نورپردازی

موارد بعدی که می توان به عنوان عوامل تاثیر گذار بر قیمت تجهیزات نورپردازی معرفی نمود کیفیت و نوع تجهیزات نورپردازی می باشد مثل نوع ال ای دی ها، درایورها، قطعات الکتریکی، نوع هیت سینک، پروژکتورها، مواد و متریال استفاده شده درساخت تجهیزات نورپردازی.

برای مثال تجهیزاتی که برای استفاده در نورپردازی محیط های بیرونی هستند باید کاملاً  آب بند باشند که آب بند شدن با استفاده از رزین، اورینگ و یا هر روش دیگری هزینه بردار است.

پس به طور کلی عوامل تاثیر گذار بر قیمت تجهیزات نورپردازی ۱- نوسانات نرخ ارز و ۲- نوع تجهیزات نورپردازی می باشد.

قیمت تجهیزات نورپردازی در داخل و خارج:

در این زمینه تحقیقات خیلی گسترده ای توسط شرکت پایا رسا الکترونیک انجام شده است. خیلی از تجهیزات هستند مثل ریسه های ۳۰۱۴ و ریسه های ۵۷۳۰ به دلیل اینکه با تیراژ فوق العاده بالا در خارج تولید می شوند، تولید در داخل ایران اصلاً به صرفه نیست و حتی چندین مرتبه ارزان تر هست که از خارج خریداری شوند به خصوص ریسه های شلنگی.

اما یک سری تجهیزات نورپردازی هستند مثل پروژکتورها که اگر چیپ ال ای دی های این تجهیزات از خارج از کشور وارد شود و قطعات دیگر مثل کیس و … بر اساس سفارش مشتری در ایران تولید شود خیلی به صرفه تر خواهد بود و می تواند قیمت مناسب تری داشته باشد.

قیمت تجهیزات نورپردازی ساختمان:

برای نورپردازی های ساختمان دو نوع تجهیزات نورپردازی مورد استفاده است:

۱-تجهیزات نورپردازی برای استفاده در داخل ساختمان (نورپردازی داخلی ساختمان)

قیمت تجهیزات نورپردازی

۲-تجهیزات نورپردازی برای استفاده در خارج ساختمان ( نورپردازی خارجی ساختمان)

قیمت تجهیزات نورپردازی

 ­­واضح است که در نورپردازی داخلی نیازی به تجهیزات نورپردازی آی پی دار نیست و می توان  از تجهیزات نورپردازی بدون آی پی و یا دارای آی پی ۲۰ (IP20) استفاده کرد و یا نهایتاً اگر بخواهیم در مقابل چربی و خاک خیلی مقاوم باشد، می توان از تجهیزات نورپردازی دارای آی پی ۶۵ (IP65) استفاده کرد. ولی نیازی به استفاده از تجهیزات نورپردازی با آی پی های ۶۷ و ۶۸ُ (IP67, IP68) نیست.

قیمت تجهیزات نورپردازی

بر همین اساس تجهیزات نورپردازی مورد استفاده در داخل ساختمان قیمت کم تری دارند. در مقابل تجهیزات نورپردازی که برای نورپردازی خارج از ساختمان (نورپردازی نمای ساختمان) استفاده می شود به دلیل اینکه باید آب بند بوده و حداقل دارای  آی پی ۶۷ (IP67) باشند و هم چنین به این دلیل که پس از اتمام کار نورپردازی نمای ساختمان، دسترسی به تجهیزات نورپردازی استفاده شده بسیار محدود و پر هزینه است حتماً باید از تجهیزات با کیفیت استفاده

کرد.

قیمت تجهیزات نورپردازیقیمت تجهیزات نورپردازی

تجهیزات نورپردازی

استفاده از تجهیزات نورپردازی با کیفیت در پروژه های نورپردازی نمای ساختمان از هزینه های بعدی جلوگیری می کند.

تاثیر گارانتی در قیمت تجهیزات نورپردازی:

زمانی که تجهیزات نورپردازی با کیفیت برای پروژه ای خریداری می شود فروشنده محصول خریداری شده را گارانتی می کند. شرکت پایا رسا الکترونیک نیز با توجه به خرید این تجهیزات نورپردازی پروژه ی خود را گارانتی می کند.

ولی هرگز نمی توان تجهیزات نورپردازی بی کیفیت و قیمت پایین خریداری نمود و قیمت پروژه را بالا اعلام کرد که در مدت گارانتی بتوان چندین بار تجهیزات نورپردازی خریداری شده را تعویض نمود.

شرکت پایا رسا الکنرونیک به عنوان مجری تخصصی نورپردازی و هم چنین تامین کننده تجهیزات نورپردازی دیجیتال در اصفهان هرگز در پروژه های خود از تجهیزات نورپردازی کیفیت پایین استفاده نمی کند و مسلماً هرگز این نوع تجهیزات را گارانتی نمی کند.

تمام تلاش شرکت فنی و مهندسی پایا رسا الکترونیک بر این است که تجهیزات نورپردازی با کیفیت در پروژه های خود ارائه نماید. هدف این شرکت صرفاً رضایت مشتری می باشد نه کسب سودآوری صرف.

 

نوشتهٔ پیشین
ویدئومپینگ همدلی با قربانیان کرونا در میدان آزادی
نوشتهٔ بعدی
ویدئو مپینگ برج آزادی به مناسبت نیمه شعبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید