پایا رسا الکترونیک

نورپردازی حرفه ای سقف

نورپردازی حرفه ای سقف

نورپردازی سقف تأثیر زیادی در زیبا به نظر رسیدن فضای مورد نظر و نورپردازی ساختمان دارد زیرا در فضاهای مسکونی یکی از بهترین مکان ها برای اجرای ایده های مختلف طراحی نور سقف اتاق است امروزه به دلیل تنوع در سقف کاذب و کناف، دست طراحان برای اجرای طرح های مدرن و خاص برای نورپردازی مخفی سقف باز است. در ادامه شما را با انواع مختلف نورپردازی سقف آشنا خواهیم کرد .

انواع روش های نورپردازی سقف

نور پردازی سقف کاذب با کناف

در بین شیوه های نورپردازی امروزه کناف طرفداران زیادی پیدا کرده است . یکی از مدرن ترین و زیباترین انواع تزئین سقف ،  کناف است که می توان برای سالن پذیرایی یا قسمت های دیگر خانه به کاربرد . در این روش می توان از نور مخفی پشت کناف که به صورت شلنگ و رنگ های مختلف عرضه می شود استفاده کرد . البته معمولا برای زیبایی بیشتر علاوه بر نور مخفی ، هالوژن یا لوستر نیز به کاربرده می شود .اگر متراژ خانه تان کم است سعی کنید برای نورمخفی ازرنگ های مهتابی و آفتابی استفاده کنید زیرا استفاده از نور مخفی رنگی منجر به کوچک نشان دادن فضا می شود .

از نورهای مخفی برای سقف می توان در ساختمان های اداری و تجاری هم استفاده کرد زیرا چنین نورپردازی به زیبا شدن محیط داخلی این مکان ها کمک می کند. بسته به نوع دکوراسیون از چنین روشی برای دیزاین سقف ها استفاده می شود تا هماهنگی و توازن هم حفظ گردد. استفاده از نورهای رنگی به چنین مکان هایی، شخصیت می دهد.

از دیگر روش های تزئین سقف ونورپردازی با کناف استفاده از هالوژن در کناف است . هالوژن ها به زیبایی سقف ، پرده ها و تابلوهای موجود در خانه می افزاید . هالوژن ها معمولا طول عمر خوبی دارند و در رنگ های متفاوت ،  متناسب با رنگ کناف وجود دارند . از هالوژن ها بیشتر برای گوشه های سقف استفاده می شود .

نورپردازی سقف با لوستر

برای نورپردازی سقف از لوستر نیز می توان استفاده کرد .لوستریکی از قدیمی ترین راه های نورپردازی سقف است .  لوسترها با توجه به نوع دکوراسیون داخلی خانه و فضای مورد نظر انتخاب می شوند . اگر سقف محیط مورد نظر کوتاه باشد لوستر بیش از اندازه پایین می آید که برای حل این مشکل باید از لوستر های کوتاه یا کنافی که محل نصب لوستر آن خالی است استفاده کرد .برای سالن های پذیرایی که سقف بلندی دارند می توان از

نورپردازی سقف با لامپ‌های فانتزی

به تازگی روش های مدرن و کلاسیکی برای نورپردازی سقف ابداع شده و آن استفاده ازلامپ های فانتزی است . لامپ های فانتزی در شکل های متنوعی از جمله کره، مکعب مربع، هرم و …در بازار وجود دارند . در هنگام استفاده از این لامپ ها دیگر نیازی به استفاده از لوستر نیست . از این لامپ ها می توان در ترکیبی با دکوراسیون داخلی استفاده کرد .

نورپردازی سقف با چراغ سقفی

از چراغ های سقفی بیشتر برای نورپردازی راهرو ها و اتاق خواب ها استفاده می شود . این چراغ ها ارتفاع کمی دارند و می توان از آن ها همراه با کناف برای نورپردازی سقف استفاده کرد . این چراغ هامی می توانند تقریبا هر طیف سلیقه ای راپوشش دهند و از نظر اندازه و سبک تنوع زیادی دارند . در این چراغ ها معمولا از لامپ های نوع ال ای دی استفاده می شود . این لامپ ها مصرف پایین و طول عمر و ماندگاری بالایی دارند .

نورپردازی سقف با چراغ‌های جهت‌دار

از چراغ های جهت دارد بیشتر در نگارخانه ها استفاده می شود . این چراغ ها بیشتر زمانی که سقف اتاق پذیرایی بلند باشد یا از تابلوهای زیادی برای تزئین دیوارهای سالن پذیرایی استفاده شده باشد کاربرد دارد . این نوع چراغ ها معمولا به صورت تکی یا متصل به هم وجود دارند و در اطراف سقف کار گذاشته می شوند . با استفاده از این چراغ ها می توانید به دلخواه خو جهت تابش نوررا تغییر دهید .

نوشتهٔ پیشین
تأمین روشنایی بافت های فرسوده تهران با پیگیری های کمیته زیرساخت
نوشتهٔ بعدی
ساخت المان های نورپردازی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین ویدئو ها

مقالات جدید

فهرست
Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید